Geçmişten Bugüne...

Merhabalar,

Daha yolun tamamen başındayız, ancak çocukluğumdan bugüne yaşadıklarımı, sektöre nasıl adım attığımı soran, gerek sosyal medya hesaplarım, gerek mailler üzerinden gelen mesajlara kayıtsız kalmak istemedim ve kısa dahi olsa bir makale hazırlamak istedim… “Geçmişten Bugüne” neler yaptım, neler başarmak istedim, şuan neredeyim ve neler yapıyorum, aslında anlatmak istesem tamamı aylarımı alır, ancak kısa kısa partlar şeklinde yazabileceğimi ve yazdıkça kendime, okurlarıma biraz dahi olsa birşeyler katabileceğimi düşünüyorum.

İlk okul 8. Sınıfta bedava-sitem.com ‘dan yaptığım sitelerle başladı aslında benim serüvenim, hazır temalar seçip html-css’den bihaber temaların renklerini değiştirip ortaya birşeyler çıkararak mutlu olduğumu fark ettim ve temaların renklerini değiştirirken bir kısım kodlar olduğunu fark edip aralarındaki yazılarla oynamaya başladım diyebilirim (bu kodların html olduğunu çok sonradan öğrendim).

Bu şekilde aylarımı geçirdikten sonra liseli olmuştum, neden daha fazlasını yapmayayım diye düşündüm kendimce, “.com” domainli bir site açabilir miyim fikri geldi aklıma, aslında çok basitti ancak tek açığım 20TL’ydi. O 20TL’yi bir şeylerden fedakarlık edip veremedim açıkçası, “com.nu” diye bir alan adı buldum üstelik ücretsizdi! Sadece İngilizceydi ve hazır temaları yoktu ayrıca Hosting diye bir kavram çıkmıştı karşıma ve ne yapacağımı bilmiyordum. Ama işin ucunda “tr.gg” den farklı daha güzel bir alan adı vardı.

Youtube, bloglar, forumlar derken FTP’yi keşfettim, büyük bir hazzı vardı. Ücretsiz script sitelerinden scriptler indirip FTP’ye kurmaya başladım. Günlerce saçma sapan şeyler kurup sildim, bazen domain kendi kapandı, bazense ben bıraktım yarıda ama nedense hiç bırakasım gelmedi.

Bir yıl daha geçmişti, lise’de bilgisayar bölümünü seçmiştim ve ilk “.com” domainimi almıştım, aşırı derecede eğleniyordum. Para kazanabileceğim aklımın ucundan geçmiyordu, kazanılacağını düşünmüyordum bile ta ki bir akrabam arayana kadar, o telefon görüşmesinde hayatımın değişeceğini bilmiyordum…

Devamını 2. partta getireceğim, okuduğunuz için teşekkür ederim. güzel yorumlarınızı bekliyorum ...

BENİMLE İLETİŞİME GEÇ

Adres:

Sakarya/Adapazarı Semerciler mah. İtfaiye cad. Çakır Sok. Elit İş Merkezi Ofis : 106 Grafistudios

Telefon:

0 545 659 39 05

Mail:

mertcavus737@gmail.com